Czym jest światło ciepłe?

autor: | Dec 31, 2021 | Encyklopedia | 0 Komentarzy

co to jest światło ciepłe

Na opakowaniach oświetlenia LED możemy znaleźć oprócz danych dotyczących mocy żarówki, czy jej jasności także informację o ilości Kelvinów. Co taka informacja oznacza?

Określa ona tzw. temperaturę barwową światła. Wyróżniamy trzy barwy temperaturowe: ciepłą, neutralną oraz zimną. Barwą ciepłą określamy światło w przedziale temperaturowym od 3500K do 1000K.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami!

nie wysyłamy spamu

Ludzie od ponad stu lat obcują ze światłem elektrycznym i większość z nas zdecydowanie preferuje ciepłe światło. Najlepszym przykładem źródła światła o ciepłej barwie temperaturowej jest tradycyjna żarówka, której barwa to ok. 3000K.

Ten rodzaj światła jest przez nas chętnie wykorzystywany, gdy pragniemy wypocząć, zrelaksować się. Idealnym miejscem, w którym sprawdzi się światło o ciepłej temperaturze barwowej jest więc sypialnia. Dobrze jest, gdy oświetlenie główne w pokoju dzieci także ma taką temperaturę. Dzięki temu pomoże naszym pociechom się wyciszyć po dniu pełnym różnego rodzaju aktywności. Ciepłe światło znakomicie sprawdzi się także w salonie, zwłaszcza, gdy nie służy nam on do prowadzenia aktywności wymagających dużego skupienia uwagi, a raczej do wypoczynku i mniej wymagających skupienia zadań.

admin

admin

Autor

Bio autora

Jak oceniasz nasz wpis? Podobało się?

Kliknij na gwiazdkę aby wysłać ocenę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił! Nie wstydź się, bądź pierwszy 🙂

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Menu strony
Copy link