Co to jest światło neutralne?

autor: | Dec 31, 2021 | Encyklopedia | 0 Komentarzy

co to jest światło neutralne

Temperatura barwowa światła to pojęcie coraz częściej wykorzystywane w codziennym życiu. Określa ono, jakie światło uznajemy za ciepłe, a jakie za zimne. Każdy z tych rodzajów światła ma swoje zastosowanie w naszych domach, szkołach czy miejscach pracy. Oprócz tych dwóch wartości wyróżnia się także tzw. światło neutralne. Nazywamy tak światło o temperaturze barwowej pomiędzy 4500K a 3500K. Bywa ono określane terminem “światło białe”. To światło kolorystycznie najbardziej zbliżone do tego, które daje Słońce.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami!

nie wysyłamy spamu

Oświetlenie w takim kolorze znakomicie sprawdza się w galeriach handlowych, gdyż imitując światło dzienne, zmniejsza nasze poczucie upływającego czasu, przez co jesteśmy skłonni spędzić go więcej na robieniu zakupów. Innym zastosowaniem żarówek o tej temperaturze barwowej są miejsca pracy, w których konieczne jest precyzyjne rozróżnianie kolorów, gdyż światło neutralne nie zafałszowuje barw oglądanych przez nas rzeczy. Często ta barwa światła wybierana jest do łazienek i kuchni.

 

Jowita Baczyńska

Jowita Baczyńska

Autor

Najmłodsza na naszym pokładzie, dziennikarka z zawodu i pasji. W trakcie studiów medioznawczych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jak oceniasz nasz wpis? Podobało się?

Kliknij na gwiazdkę aby wysłać ocenę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił! Nie wstydź się, bądź pierwszy 🙂

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Menu strony
Copy link