Mateusz Borycz

Mateusz Borycz

Redaktor

Redaktor i wydawca naszego serwisu. Absolwent fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, pasjonat oświetlenia i historii wynalazków. Doświadczenie dziennikarskie nabył w redakcji portalu popularno-naukowego. W redakcji wszystko-jasne.pl był od samego początku, jest jednym z założycieli naszego serwisu. Choć nauka i fizyka stanowią znaczą część jego życia, ma również czas na hobby. Uwielbia piesze wędrówki po górach i wędkowanie. Mało kto wie, że hoduje sukulenty.

Katarzyna Przybylska

Katarzyna Przybylska

Redaktor

Absolwentka inżynierii kształtowania środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Dołączyła do redakcji wszystko-jasne.pl kilka miesięcy temu, a na swoim koncie ma już znaczną liczbę ciekawych artykułów. Jej najmocniejszą dziennikarską stroną jest odnajdywanie ciekawostek i nowinek oświetleniowych. Światło nie ma dla niej tajemnic. Kasia jest pasjonatką świata płazów i gadów. W jej mieszkaniu można spotkać piękne okazy kameleonów i agamy brodatej. W czasie wolnym nasza redaktor oddaje się pasji jeździeckiej.

Kacper Witowski

Kacper Witowski

Redaktor

Dziennikarz oraz autor tekstów naukowych i beletrystycznych. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jego pasją jest historia naturalna oraz wyszukiwanie błędów stylistycznych i gramatycznych w tekstach całej redakcji. Zajmuje się tematyką poradników zakupowych. Na pamięć zna wszystkie odmiany lamp, wraz z ich parametrami i cenami. Specjalista od wynajdywania oświetleniowych promocji. Kacper poza pracą w redakcji oddaje się pasji czytelniczej, szczególnie lekturze kryminałów i thrillerów zagranicznych autorów.

Jowita Baczyńska

Jowita Baczyńska

Redaktor

Najmłodsza na naszym pokładzie, dziennikarka z zawodu i pasji. W trakcie studiów medioznawczych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zamiłowaniem Jowity są trendy wnętrzarskie, ich projektowanie oraz fotografowanie. W naszej redakcji specjalizuje się w artykułach dotyczących zastosowania oświetlenia w różnych wnętrzach oraz najnowszych nurtach architektonicznych. Najchętniej przygotowuje zestawiania i inspiracje lamp, kinkietów oraz biurkowych lampek. Oprócz nauki poświęca się również swoim pasjom. Na liście zainteresowań Jowity znajdziemy między innymi gotowanie i jazdę na rolkach.

Polecamy również

Czym jest zimne światło?

Czym jest zimne światło?

W ostatnich latach coraz częściej spotykamy się z pojęciem barwy temperaturowej światła. Najczęściej jest ona podana na opakowaniach oświetlenia LED. Wyróżniamy trzy barwy temperaturowe: ciepłą, neutralną oraz zimną. Podobnie jak temperaturę powietrza wyrażamy w...

kontynuuj czytanie
Czym jest światło ciepłe?

Czym jest światło ciepłe?

Na opakowaniach oświetlenia LED możemy znaleźć oprócz danych dotyczących mocy żarówki, czy jej jasności także informację o ilości Kelvinów. Co taka informacja oznacza? Określa ona tzw. temperaturę barwową światła. Wyróżniamy trzy barwy temperaturowe: ciepłą,...

kontynuuj czytanie
Copy link