Czym jest zimne światło?

autor: | Dec 31, 2021 | Encyklopedia | 0 Komentarzy

co to jest światło zimne

W ostatnich latach coraz częściej spotykamy się z pojęciem barwy temperaturowej światła. Najczęściej jest ona podana na opakowaniach oświetlenia LED.

Wyróżniamy trzy barwy temperaturowe: ciepłą, neutralną oraz zimną. Podobnie jak temperaturę powietrza wyrażamy w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita tak temperaturę światła mierzymy w stopniach Kelvina. Im większa wartość wyrażana w Kelvinach (K), tym zimniejsza temperatura światła.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami!

nie wysyłamy spamu

Barwą zimną określamy światło o wartości temperaturowej od 11000K do 4600K.

Światło o takiej temperaturze barwowej jest wykorzystywane powszechnie w miejscach pracy (biurach, warsztatach), a także w szkołach. Jest to spowodowane faktem, że ludzki mózg pracuje bardziej wydajnie. Światło zimne sprzyja większej koncentracji uwagi na wykonywanych zadaniach, co powoduje, że żarówki dające światło zimne dobrze jest montować także w lampkach biurkowych naszych uczęszczających do szkoły lub na uczelnię dzieci, jak również oświetlać nimi nasze domowe kąciki przeznaczone do nauki lub pracy. 

Jowita Baczyńska

Jowita Baczyńska

Autor

Najmłodsza na naszym pokładzie, dziennikarka z zawodu i pasji. W trakcie studiów medioznawczych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jak oceniasz nasz wpis? Podobało się?

Kliknij na gwiazdkę aby wysłać ocenę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił! Nie wstydź się, bądź pierwszy 🙂

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Menu strony
Copy link