Cięcie światła sposobem na kryzys – miasta walczą ze skutkami koronawirusa

autor: | Apr 16, 2020 | Newsy z branży i ze świata | 0 Komentarzy

Oświetlone, nowoczesne światło, które warto wyłączyć w czasach kryzysu
Koronawirus spowodował wiele strat, również tych w miejskich kasach. Miasta i gminy notują coraz większe spadki przychodów, próbują więc ograniczać koszty. Decyzję wzmacnia również zmniejszony ruch miejski spowodowany dobrowolną kwarantanną czy ograniczeniami, jakie nakładamy na siebie w związku z pandemią. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie cięć w miejskim oświetleniu. Kraków, Poznań, Toruń, Radziejów, Sokółka – to tylko część z miast i gmin, które zarządziły nocne wyłączanie oświetlenia.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami!

nie wysyłamy spamu

Każde z miast ma swój pomysł na ograniczenia, niektórzy wyłączają wszystkie lampy miejskie w określonych godzinach (zazwyczaj od 23.00 lub 24.00 aż do 04.00-05.00 rano), inni decydują się tylko na częściowe cięcia. Niezależnie od tego, wszystkim zależy na tym samym – wsparciu miejskiej kasy. Część z miast postanowiła wykorzystać ten moment również do tego, by w tym czasie zmodernizować lampy. Zyski są więc podwójne.
Cięcia w miejskim oświetleniu pozwalają miastom zaoszczędzić na rachunkach. Jest jednak jeszcze jedna korzyść – taki ruch zdecydowanie zmniejsza zanieczyszczenie światłem, które szczególnie w dużych miastach jest poważnym problemem nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt oraz roślin.
Jowita Baczyńska

Jowita Baczyńska

Autor

Najmłodsza na naszym pokładzie, dziennikarka z zawodu i pasji. W trakcie studiów medioznawczych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Menu strony
Copy link