Lampka nocna kojarzy się głównie z sypialnią i pokojem dziecięcym, jednak jej użycie może być o wiele bardziej pomysłowe. To niepozorne źródło światła może nam pomóc w szybkim stworzeniu intymnego nastroju, a także ułatwić drogę do łazienki w nocy. Dalej nie jesteście przekonani? W takim razie zapraszamy do przeczytania artykułu!
Po co nam lampka nocna?
Lampka nocna została stworzona z myślą o dodatkowym oświetleniu, którego zwykle brakowało przy łóżku. Główne źródło światła ma zwykle włącznik przy wejściu, co zmusza nas do zrobienia kilku kroków w ciemności, o ile nie posiadamy innej lampki.
Posiadając lampkę zlokalizowaną przy łóżku, nie musimy obawiać się wypadku. Możemy spokojnie zgasić główne oświetlenie, a następnie położyć się wygodnie i wyłączyć światło w dogodnym dla nas momencie.
Lampki nocne przydają się również w pokoikach dziecięcych. Delikatne źródło światła o żółtym zabarwieniu ułatwi zasypianie i odpędzi wszystkie strachy, które mają w zwyczaju chować się za łóżkiem.
Zastosowania lampki nocnej, na które nie wpadliśmy
Lampki nocne mogą ułatwić nam życie i przydadzą się nie tylko w kilku ostatnich minutach przed snem. To niepozorne źródło światła umili nam wieczór, podkręci nastrój, a nawet pozwoli skorzystać z toalety bez budzenia innych domowników.
Lampka nocna jako oświetlenie na korytarzu
Korytarze domów i mieszkań często wyposażone są w małe meble, które ułatwiają zachowanie porządku i pomagają mieć pod ręką przedmioty, z których najczęściej korzystamy. Warto jednak pamiętać, aby przynajmniej na jednej półce położyć małą lampkę stołową o małej mocy.
Taka dodatkowa lampka nocna sprawdzi się świetnie, kiedy w późnych godzinach będziemy szukać drogi do łazienki. W przypadku małych dzieci warto wykorzystać ledy wpinane do kontaktów, w ten sposób małym kosztem oświetlimy całą drogę do ubikacji.
Lampka nocna za telewizorem w salonie
Uwielbiamy wieczorne seanse filmowe, jednak mamy wrażenie, że męczą nasz wzrok, a tego samego dnia mamy problem z zaśnięciem? Winowajcą może być wysoki kontrast pomiędzy ekranem a otoczeniem. Aby go zminimalizować, możemy postawić za telewizorem małą lampkę nocną. Takie oświetlenie zadziała podobnie jak lubiany efekt Ambilight lub listwa ledowa.
Czytanie e-booka do późna? Tylko przy lampce nocnej!
Lampka nocna będzie świetnym kompanem dla wszystkich wielbicieli dobrej lektury. Podobnie jak w przypadku telewizora, czytanie e-booków do późna może męczyć nasz wzrok, gdyż kontrast pomiędzy otoczeniem a źródłem światła jest zbyt duży. Wyjściem z sytuacji jest korzystanie z lampki nocnej o ciepłej dominancie.
Polecamy tutaj szczególnie lampki na klipsie, które posiadają elastyczne wysięgniki. Łatwo je dopasować do każdej pozycji, a także możemy je dowolnie przepinać. Na przykład z ramy łóżka na biurko i odwrotnie.
Lampka nocna jako ozdoba wnętrza
Niegdyś lampki nocne były bardziej popularne, a ich oryginalne kształty z łatwością przykuwały do siebie wzrok. Nie porzucajmy tej pięknej tradycji i wykorzystajmy potencjał, jaki drzemie w lampce nocnej. Zdecydujmy się na zakup lampki o pięknym kloszu i zdobnej nóżce, a będziemy zaskoczeni, jak bardzo odmieniło to naszą sypialnię.
Lampka nocna to ozdoba i praktyczny dodatek, który powinien znaleźć się w każdej sypialni
Projektując sypialnię, nie zapominajmy, że lampka nocna może nam wielokrotnie „uratować życie”. Dodatkowe źródło światła pozwoli niepostrzeżenie wyjść do ubikacji, spędzić wieczór nad książką i obudzić się bez bólu głowy, a także uspokoić wystraszonego malucha, którego obudziły koszmary.
Jowita Baczyńska
Autor
0 Komentarzy