Panele słoneczne na księżycu? Nowy projekt NASA pomoże zapewnić energię bazom i łazikom

autor: | Mar 29, 2021 | Newsy z branży i ze świata | 0 Komentarzy

NASA planuje panele słoneczne na Księżycu

Sny o bazach kosmicznych na innych planetach powoli zaczynają stawać się rzeczywistością. NASA ogłosiła ciekawy projekt, który ułatwi działania poza Ziemią i pomoże inżynierom we wdrażaniu kolejnych pomysłów.

Panele słoneczne na Księżycu

NASA planuje zaprojektować panele słoneczne, które miałyby stanowić zasilanie księżycowej bazy. Każdy z paneli miałby około 9 metrów wysokości, co pozwoliłoby efektywnie korzystać z energii słonecznej. Budowa baterii jest jednym z elementów planu Artemis, który planowo ma zakończyć się stałą obecnością ludzi na naszym naturalnym satelicie.

Roboty w służbie NASA na Księżycu

Dłuższy pobyt człowieka na Księżycu umożliwią roboty, które pomogą w obsłudze bazy i misji załogowych. Ponadto posiadanie łatwego w użyciu i niezawodnego źródła energii wydaje się niezbędne, aby misja mogła odnieść sukces. Warto wiedzieć, że NASA wybrało już 5 firm, które będą ściśle współpracować przy projektowaniu systemów i opracowywaniu nowych technologii.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami!

nie wysyłamy spamu

Mateusz Borycz

Mateusz Borycz

Autor

Redaktor i wydawca naszego serwisu. Absolwent fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, pasjonat oświetlenia i historii wynalazków.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Menu strony
Copy link