Oświetlenie i muzyka – w przyszłości nierozerwalny duet?

autor: | Sep 21, 2021 | Ciekawostki | 0 Komentarzy

Wzrok i słuch to dwa najważniejsze spośród zmysłów. Dzięki nim uzyskujemy większość informacji o otaczającym nas świecie. Większość ludzi lubi, gdy oba są pobudzane jednocześnie, gdyż muzyka jest idealnym uzupełnieniem obrazu. Ten duet wydaje się nam tak naturalny, że od zawsze ludzie starali się podkreślać nastrój muzyki odpowiednim oświetleniem. Dziś ten związek wchodzi na nowy poziom, a to dzięki nowej usłudze Philips Hue, która współgra z utworami odtwarzanymi przez Spotify. Szczegóły poznacie dzięki naszemu artykułowi. Zapraszamy do lektury!

O co chodzi w łączeniu oświetlenia i muzyki?

Partnerstwo Philips Hue i Spotify mają zapewnić użytkownikom “unikalną integrację oświetlenia i muzyki”. Co kryje się za tym zapewnieniem? Sprawdźmy!

Projekt opiera się na zintegrowaniu dźwięku z iluminacją, co dla użytkowników oświetlenia marki Philips stanowi nowość. By móc się cieszyć barwną iluminacją w rytm odtwarzanej muzyki należy tylko zaktualizować aplikację mobilną Philips Hue i odtwarzać muzykę ze Spotify. Funkcja ta będzie działać tylko z kolorowym oświetleniem Hue podłączonym do mostka Hue, m.in. 3 generacji.

Tym, co różni rozwiązanie zaproponowane przez Philips od konkurencyjnych jest fakt, że analiza słuchanych przez nas utworów i wybór odpowiedniego skryptu będzie odbywać się w chmurze. Analizowane będą między innymi: rytm piosenki, jej gatunek, tempo i nastrój, a także głośność i wysokość dźwięku.

Osoby, które wolą zdać się w tej materii na własny gust, mogą wszystko ustawić ręcznie.

Czy będzie to przełomowe rozwiązanie dla osób pragnących uzyskać wyjątkowy nastrój w domu lub mieszkaniu? Czas pokaże.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami!

nie wysyłamy spamu

Kacper Witowski

Kacper Witowski

Autor

Dziennikarz oraz autor tekstów naukowych i beletrystycznych. Student Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Menu strony
Copy link