Niezwykłe zaćmienie księżyca – kolejne takie dopiero za rok

autor: | May 31, 2021 | Newsy z branży i ze świata | 0 Komentarzy

Pełnia księżyca wraz z zaćmieniem

W maju doświadczyliśmy niesamowitego zjawiska, jakim była Pełnia Kwiatowego Księżyca. Niecodzienne określenie wzięło się od różowego koloru, na jaki zabarwia się wtedy nasz satelita.

Zaćmienie Księżyca i superpełnia to niezwykle rzadkie zjawisko

Superpełnia, inaczej krwawy Księżyc, to zjawisko, kiedy Księżyc znajduje się bardzo blisko Ziemi, przez co wydaje się o wiele większy. Tym razem superpełnia nałożyła się na zaćmienie, co spotęgowało niezwykły efekt.

Rok 2021 jest szczególny, gdyż superpełnia pojawia się już drugi raz na nieboskłonie. Zjawisko mogliśmy obserwować także w kwietniu i nosiło nazwę: Pełnia Kiełkującej Trawy.

Warto dodać, że w Polsce mogliśmy obserwować jedynie efekt krwawego księżyca. Zaćmienie było widoczne w południowej części naszego globu, między innymi w Australii, Nowej Zelandii i w Ameryce Południowej.

Pełnia określana jako krwawy księżyc

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami!

nie wysyłamy spamu

Katarzyna Przybylska

Katarzyna Przybylska

Autor

Absolwentka inżynierii kształtowania środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Dołączyła do redakcji wszystko-jasne.pl kilka miesięcy temu, a na swoim koncie ma już znaczną liczbę ciekawych artykułów.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Menu strony
Copy link