Jakie nowoczesne spoty sufitowe sprawdzą się w mieszkaniu? Krótki poradnik

autor: | Oct 23, 2021 | Poradniki praktyczne | 0 Komentarzy

Jakie nowoczesne spoty sufitowe wybrać do mieszkania

Spoty sufitowe to jedno z chętniej stosowanych rozwiązań na oświetlenie naszych domów lub mieszkań. Od lat cieszą się sporą popularnością. Są mało widoczne, a więc nie narzucają charakteru wnętrzom. Ten typ oświetlenia robi dokładnie to, do czego został stworzony – oświetla przestrzeń. W niniejszym artykule skupimy się na tym, w jaki sposób wykorzystać spoty sufitowe do oświetlenia naszych mieszkań. Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne spoty sufitowe do łazienki

Łazienka to pomieszczenie trudne jeśli chodzi o stosowanie oświetlenia. Problem stanowi tu wszechobecna wilgoć. Spoty sufitowe świetnie sprawdzą się w tym miejscu ze względu na ich odporność na ten czynnik. Zastosowanie w łazience sufitowych spotów sprawi, że pomieszczenie zyska nowoczesny wygląd. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu podwieszanego sufitu na całej powierzchni pomieszczenia lub np. w jego części i zamontowanie w nim spotów. Dzięki zastosowaniu spotów LED znacząco zmniejszymy nasze rachunki za energię elektryczną. W asortymencie sklepów z oświetleniem bez trudu znajdziemy pasujące do spotów żarówki LED o preferowanej przez nas temperaturze barwowej – od zimnej, aż po ciepłą. Wybór barwy światła zadecyduje o klimacie pomieszczenia. Jeśli pragniemy, by światło tworzyło nastrój w łazience, możemy zdecydować się na montaż wyłącznika z regulacją mocy światła.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami!

nie wysyłamy spamu

Spoty sufitowe do nowoczesnej kuchni

Spoty sufitowe świetnie sprawdzą się także do oświetlenia kuchni zaaranżowanej w nowoczesnym stylu. Ich zaletą jest tutaj fakt, że nie zajmują miejsca, jednocześnie znakomicie oświetlając całe pomieszczenie. Dzięki nim jesteśmy w stanie skierować strumień światła na wybrane przez nas miejsce, np. blat roboczy, dzięki czemu nie musimy dodatkowo podświetlać tych części kuchni. Spoty sufitowe w nowoczesnej kuchni mogą stanowić zarówno oświetlenie główne, jak i dodatkowe, będąc doskonałym uzupełnieniem lampy wiszącej. 

Jak wykorzystać nowoczesne spoty sufitowe w salonie?

Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Tu toczy się życie rodziny, tu przyjmujemy naszych gości. Ważne jest zatem, by pomieszczenie to było eleganckie, zaś jego oświetlenie odpowiadało różnorakim potrzebom domowników. Wykorzystanie spotów sufitowych będzie dobrym pomysłem także i tutaj. Nowoczesna aranżacja naszego salonu z użyciem spotów sufitowych może zostać stworzona na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest montaż spotów sufitowych tak, by stanowiły główne oświetlenie pomieszczenia. W takim wypadku montujemy spoty tak, by były równomiernie rozmieszczone na suficie. Takie dyskretne oświetlenie podkreśli nowoczesny styl wnętrza, jednocześnie go nie przytłaczając. Drugim sposobem na aranżację oświetlenia z wykorzystaniem nowoczesnych spotów sufitowych jest zastosowanie w salonie, np. podwieszonego sufitu z zamontowanymi spotami obejmującego część pomieszczenia. Może on okalać salon, wówczas spoty sufitowe staną się oświetleniem pomocniczym, zaś w centralnej części pokoju umieścimy lampę wiszącą o nowoczesnym wyglądzie, która będzie stanowić główne oświetlenie salonu.

Nowoczesne spoty sufitowe w korytarzu

Aranżacja wnętrza, jakim jest przedpokój rzadko kiedy spędza nam sen z powiek. Nie zastanawiamy się też, w jaki sposób odpowiednio go oświetlić, mimo że jest to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzą nasi goście. Przedpokoje w mieszkaniach często są ciemne z uwagi na brak okien. Te powody sprawiają, że warto pochylić się nad kwestią ich właściwego oświetlenia. Jednym ze sposobów, w jaki możemy to uczynić, jest montaż spotów sufitowych. Główną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie zajmą one cennego miejsca w mocno ograniczonej przestrzeni korytarza. Z ich pomocą możemy bez trudu doświetlić w przedpokoju te miejsca, które są najczęściej używane, jak okolice szafy na odzież wierzchnią lub szafki na obuwie. Dzięki wykorzystaniu diod LED już kilka spotów wystarczy, by oświetlić całe pomieszczenie, a my nie będziemy musieli obawiać się wysokich rachunków za prąd.

Katarzyna Przybylska

Katarzyna Przybylska

Autor

Absolwentka inżynierii kształtowania środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Dołączyła do redakcji wszystko-jasne.pl kilka miesięcy temu, a na swoim koncie ma już znaczną liczbę ciekawych artykułów.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Menu strony
Copy link