Świąteczne oświetlenie miast w 2021 roku

autor: | Nov 21, 2021 | Ciekawostki | 0 Komentarzy

Choć czasy trudne i wiele miejskich budżetów musi zacisnąć pasa, tradycja świątecznego oświetlania miast wciąż jest żywa.

W zdecydowanej większości mniejszych i większych miejscowości oświetlenie to już się pojawia. Kolorowe iluminacje montowane są nie tylko w centrach miast, na rynkach, ale również na głównych ulicach, skwerach i mostach. Dzięki temu zmieniają się one w magiczne krainy. Świąteczne oświetlenie miast jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale również ukłonem w stronę mieszkańców, którzy mogą zaznać odrobiny magii w tym świątecznym okresie. Poza tym oczywiście jest to dodatkowy sposób na doświetlenie ulic w te krótkie, zimowe dni.

Jakie motywy oświetlenia świątecznego pojawią się na ulicach w 2021 roku?

W Gdańsku na ulicach zobaczymy pływające, świetlne łódki oraz liczne girlandy. W Warszawie oprócz choinki, ozdobę stanowić będą konne tramwaje, figury szachowe, karuzele, altany czy świetlne tunele. Kraków w tym roku z kolei postawił na motywy z arrasów. Motywy roślinne pojawią się na mostach, bańkach, ulicach i girlandach. Świetlne dekoracje pojawią się w tym sezonie również w Tarnowie, Legionowie, Zielonej Górze, Gdyni, Szczecinku i wielu innych mniejszych i większych miastach Polski.

 

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami!

nie wysyłamy spamu

Mateusz Borycz

Mateusz Borycz

Autor

Redaktor i wydawca naszego serwisu. Absolwent fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, pasjonat oświetlenia i historii wynalazków.

Jak oceniasz nasz wpis? Podobało się?

Kliknij na gwiazdkę aby wysłać ocenę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił! Nie wstydź się, bądź pierwszy 🙂

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Menu strony
Copy link