Lampa przyjaźni – oświetlenie pomoże pokazać bliskiej osobie, że o niej myślisz

autor: | Jan 25, 2022 | Ciekawostki | 0 Komentarzy

Czym są lampki przyjaźni

Przyjaźń to uczucie równie ważne jak romantyczna miłość. Dzięki niej wiążemy się z drugą osobą więzami, które niejednokrotnie potrafią przetrwać całe życie – od dzieciństwa do śmierci. Przyjaciel czy przyjaciółka to osoba, na której zawsze możemy polegać i niejednokrotnie (z pominięciem życiowych partnerów) najważniejsza dla nas osoba. 

Niegdyś utrzymanie bezpośredniego kontaktu z przyjaciółmi było raczej proste. Zazwyczaj mieszkali oni w tej samej miejscowości, czasem nawet w tym samym budynku. Współczesny świat stawia jednak spore wyzwania, jeśli chodzi o osobiste interakcje z naszymi przyjaciółmi. Podstawowymi problemami są odległości, gdyż jako społeczeństwa staliśmy się niezwykle mobilni i często opuszczamy nasze rodzinne miejscowości, kraje, a nawet kontynenty i chociaż oczywiście istnieją przeróżne formy zdalnej komunikacji, to jednak drugi z problemów, które utrudniają kontakty, powoduje, że nawet połączenia on-line nie wystarczają, by przyjaźń była odpowiednio pielęgnowana. Problemem tym jest przepracowanie znacznej części społeczeństwa oraz wciąż rosnące tempo życia. Co możemy zrobić, by przypomnieć przyjaciołom o sobie, a także byśmy i my częściej myśleli o nich?

Dobrym sposobem były zawsze pamiątki, bransoletki przyjaźni i tego typu przedmioty. Jednak zazwyczaj lądowały one gdzieś na dnie szuflady i nie będąc stale na widoku nie spełniały już swojej roli. Obecnie producenci lamp uznali, że przedmiotem, który zwykle jest na widoku, jest lampka nocna. Stworzyli więc “lampki przyjaźni”. Są to źródła światła z wypisanymi na nich tekstami poruszającymi kwestie przyjaźni i bliskości pomimo dzielącej przyjaciół odległości. To rozwiązanie genialne w swej prostocie, które nie tylko przypomni nam o przyjacielu, lecz także rozświetli mrok nocy.  Dzięki takiej lampce podarowanej przez bliską osobę zawsze przed położeniem się do snu będziemy o niej myśleć, a od tego do uruchomienia komunikatora internetowego dzieli nas już najwyżej kilka kliknięć.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami!

nie wysyłamy spamu

Katarzyna Przybylska

Katarzyna Przybylska

Autor

Absolwentka inżynierii kształtowania środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Dołączyła do redakcji wszystko-jasne.pl kilka miesięcy temu, a na swoim koncie ma już znaczną liczbę ciekawych artykułów.

Jak oceniasz nasz wpis? Podobało się?

Kliknij na gwiazdkę aby wysłać ocenę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił! Nie wstydź się, bądź pierwszy 🙂

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Menu strony
Copy link