Nowe oświetlenie podnosi komfort korzystania z dworców kolejowych

autor: | Aug 25, 2021 | Newsy z branży i ze świata | 0 Komentarzy

Nowe oświetlenie peronów na dworcach kolejowych

W ostatnich latach odbyło się wiele ciekawych inwestycji w przestrzeni publicznej, jednak jedną z najbardziej udanych było wyposażenie dworców kolejowych w ekologiczne oświetlenie, które jednocześnie znacznie podniosło komfort użytkowania obiektów. PKP PLK zamontowała aż kilkanaście tysięcy opraw LED na peronach stacji kolejowych w całej Polsce.

Ekologia idzie w parze z dużymi oszczędnościami

Zmiana oświetlenia podyktowana jest nie tylko potrzebą rozjaśnienia peronów, ale także chęcią zmiany starych i drogich w utrzymaniu lamp. W tym przypadku oszczędności łączą się z praktycznością, gdyż nowe oświetlenie sprawia, że po dworcach można poruszać się o wiele wygodniej. Ponadto administracja obiektów może dowolnie regulować intensywność lamp, w zależności od obłożenia peronów.

Wymiana oświetlenia to nie jedyne zmiany Polskich Linii Kolejowych

Zmieni się nie tylko samo oświetlenie peronów. Wiele z dworców wyremontowano również w środku. Budynki zostały w pełni zmodernizowane, dzięki czemu są cieplejsze i przyjaźniejsze korzystającym z usług PKP. Warto wspomnieć, że PKP PLK korzystają również z energii słonecznej, co czyni z nich przewoźnika przyjaznego naturze. Nie zapominajmy, że wybór transportu publicznego, to cegiełka w stronę ekologii – przyczyniamy się tym do zmniejszenia emisji szkodliwych gazów cieplarnianych, które są jedną z przyczyn ocieplania się klimatu.

Systematyczne działania Polskich Linii Kolejowych pozwolą na ograniczenie zużycia energii elektrycznej nawet o 1,2 TWh i redukcję emisji CO2 o prawie milion ton do 2030 roku.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami!

nie wysyłamy spamu

Mateusz Borycz

Mateusz Borycz

Autor

Redaktor i wydawca naszego serwisu. Absolwent fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, pasjonat oświetlenia i historii wynalazków.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Menu strony
Copy link