Solaria dalej otwarte? Właściciele znaleźli sposób na ograniczenia

autor: | Jan 13, 2021 | Newsy z branży i ze świata | 0 Komentarzy

Lampy w solariach dalej działają

Od 17 października 2020 mamy do czynienia z zaostrzeniem ograniczeń dotyczących pandemii koronawirusa. Jednak niektórzy próbują poradzić sobie z nimi na swój sposób i sprytnie obchodzą rządowe rozporządzenia. Świetnym przykładem są solaria, które powinny być w tym czasie zamknięte, jednak wiele osób dalej korzysta z ich usług.

Solaria jako gabinety światłoterapii

Właściciele gabinetów z solariami wykazali się nie lada gimnastyką umysłową i „przebranżowili” swoje zakłady na gabinety światłoterapii, koloroterapii, a nawet na punkty dezynfekcji odzieży. Jeszcze ciekawiej wyglądają ogłoszenia właścicieli solariów, w których przeczytamy, że ich lampy wyleczą każdą chorobę skóry, a także mają terapeutyczne działanie na ludzką psychikę.

Sanepid próbuje poradzić sobie z nielegalnie działającymi solariami

Niestety zmiana specjalizacji to nie wszystko. Okazuje się, że prowadzenie punktu terapii światłem wymaga nie tylko dodatkowych umiejętności, ale również specjalistycznych kwalifikacji, których brakuje pracownikom punktów z solariami. Osoby nieposiadające dokumentów, które potwierdzają wymagane wykształcenie, czeka kara pozbawienia wolności lub grzywna.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami!

nie wysyłamy spamu

Katarzyna Przybylska

Katarzyna Przybylska

Autor

Absolwentka inżynierii kształtowania środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Dołączyła do redakcji wszystko-jasne.pl kilka miesięcy temu, a na swoim koncie ma już znaczną liczbę ciekawych artykułów.

Jak oceniasz nasz wpis? Podobało się?

Kliknij na gwiazdkę aby wysłać ocenę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił! Nie wstydź się, bądź pierwszy 🙂

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Menu strony
Copy link